Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali poszukiwanego

Jeden pełni służbę w Legionowie, drugi w Jabłonnie. Obaj spotkali się w jednym ze sklepów na terenie gminy Wieliszew i zatrzymali 36-latka. Mowa o policjantach, którzy w minionym tygodniu, w czasie wolnym od służby zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Każdego dnia policjanci wykonują czynności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, ich rolą jest między innymi zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W służbie czy po służbie, zawsze rzetelnie i profesjonalnie wykonują swoje czynności.

Policjant z legionowskiej komendy w czasie wolnym od służby, w jednym ze sklepów na terenie gminy Wieliszew zauważył mężczyznę, który według posiadanej przez niego wiedzy był osobą poszukiwaną. Reakcja funkcjonariusza był natychmiastowa, okazał legitymację i przystąpił do zatrzymania mężczyzny. Podczas zatrzymania dołączył drugi z policjantów, który będąc po służbie także robił zakupy w placówce handlowej.

Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, 36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, skąd został przewieziony do placówki penitencjarnej. Tam będzie odbywał karę 1 roku pozbawienia wolności za kradzież.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/mg/KPP Legionowo