Nabór do Gminnego Żłobka. Nie przyjęto 43 dzieci

– Do Gminnego Żłobka w Chotomowie złożono 75 wniosków, przyjęto 32 dzieci, nie zakwalifikowano 43 dzieci – informuje Monika Bagińska, dyrektor Przedszkola Gminnego w Chotomowie. Nowa placówka ma rozpocząć funkcjonowanie już we wrześniu.

Już za kilka tygodni zostanie udostępniony nowy kompleks przedszkolno-żłobkowy przy ul. Żeligowskiego w Chotomowie. Wielu rodziców z niecierpliwością czeka na możliwość skorzystania ze żłobka przez ich pociechy.

– Dzieci zaczną uczęszczać do Gminnego Żłobka w Chotomowie we wrześniu br. (…). Wnioski o przyjęcie przyjmowane były w dniach 24-28.05.2021 r. – przekazuje nam Magdalena Rochnowska z Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Gminy Jabłonna.

Jak okazuje się, zainteresowanie żłobkiem było spore. Złożono bowiem aż 75 wniosków. Zgodnie z uzyskaną informacją przyjęto 32 dzieci, natomiast nie zakwalifikowano 43 maluchów.

– A co z reszta dzieci które się nie dostały? Jest ich całkiem sporo – dopytuje jeden z rodziców.

– Liczba dzieci , które się nie dostały to 43! Ja również poproszę o odpowiedź na pytanie, co z dzieckiem, które się nie dostało??? – zastanawia się kolejny rodzic.

Zapytaliśmy również Urząd Gminy, co w tej sytuacji zaoferuje rodzicom niezakwalifikowanych dzieci. Urzędnicy postanowili jednak pominąć odpowiedź na to pytanie.