Policjanci namierzyli 16-letniego sprawcę kradzieży samochodu

Uciekł z domu, kradnąc konkubentowi matki samochód. Kiedy auto zaczęło szwankować pozostawił je w okolicy jednej ze stacji benzynowych na terenie Legionowa. 16-letniego sprawcę kradzieży samochodu namierzyli policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii. Decyzją sądu rodzinnego 16-latek trafił do schroniska dla nieletnich.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia dotyczącego kradzieży samochodu w Legionowie, do którego doszło 1 lipca br. Sprawcą kradzieży najpierw kluczyków, a później auta, miał być syn konkubiny właściciela pojazdu.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii. Już następnego dnia, w okolicy jednej ze stacji benzynowych ujawnili skradziony pojazd. Kilka godzin później namierzyli i zatrzymali również nastoletniego złodzieja. 16-latek trafił do policyjnej izby dziecka.

Następnego dnia 16-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego kradzieży samochodu. Sąd Rodzinny w Legionowie wydał postanowienie o umieszczeniu chłopca w schronisku dla nieletnich.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo