Policja zaprasza na kontrole autokarów

Okres ferii to czas wyjazdów na wypoczynek zimowy. Podobnie jak w poprzednich latach policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy organizują punkt kontrolny, w którym można będzie sprawdzić stan techniczny autokarów i trzeźwość kierowcy. Kontrole autokarów będą odbywały się na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B.

Już od 25 stycznia policjanci Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, zapraszają do specjalnie przygotowanego punktu kontroli autokarów – na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B.

W czasie ferii zimowych ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy przewoźnicy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Zły stan techniczny pojazdów, kierowanie pod wpływem alkoholu – to najczęstsze przypadki z jakimi spotykają się policjanci. Jak wynika z policyjnych statystyk, każdego roku na polskich drogach dochodzi do poważnych wypadków, w których giną kolejne osoby.

Organizatorzy wyjazdów i rodzice zawsze mogą poprosić kierowców o okazanie protokołu takiej kontroli, aby mieć pewność, że dzieci będą podróżować sprawnym pojazdem, a wiozący je kierowca posiada odpowiednie kwalifikacje.

Stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców będzie można sprawdzić od poniedziałku do piątku od godz. 6:30 do 8.00. Należy przyjechać pod budynek komendy i dyżurnemu zgłosić chęć przeprowadzenia kontroli. Kontrole w weekendy należy uzgadniać pod numerem telefonu z dyżurnym (22) 604 82 13 lub naczelnikiem wydziału ruchu drogowego (22) 604 82 20.

Każdy kierujący po przeprowadzonej kontroli otrzyma protokół z jej przebiegu.

Źródło: Policja