Policja z Jabłonny zatrzymała potwora. Próbował zabić i zgwałcić

Do dramatycznych scen doszło pod koniec lipca w Legionowie. 24-letni Ukrainiec atakował bezbronne kobiety. Teraz usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, zgwałcenia, rozboju i dokonania dwukrotnego rozboju. Obcokrajowiec został zatrzymany przez policjantów z Jabłonny.

Kiedy 60-letnia kobieta, tuż przed godz. 22.00, mijała na ul. Szarych Szeregów w Legionowie nieznajomego mężczyznę, nie spodziewała się co ją czeka. 24-latek kilkakrotnie uderzył ją twardym narzędziem w tył głowy, a kiedy kobieta przewróciła się na ziemię, próbował ją zgwałcić. 60-latka broniła się i sprawca zdołał jedynie wyrwać jej torebkę.

Godzinę później niedaleko skrzyżowania ulic Alei Legionów i Żelaznej ofiarą napaści padła kolejna kobieta. Sprawca znowu zaatakował od tyłu i uderzył ofiarę twardym przedmiotem w głowę. Następnie wielokrotnie zaciskał na szyi 23-latki metalową linkę, dusząc ją. Kobieta broniła się, sprawca ukradł jej telefon komórkowy i uciekł.

Po 15 minutach w rejonie ulicy Cynkowej Ukrainiec zaatakował następną 23-latkę. Podobnie jak wcześniej, kilkakrotnie uderzył kobietę narzędziem w głowę. Później próbował ukraść ofierze plecak. Szarpał ją, wykręcał ręce, ciągnął po ziemi w kierunku lasu i zatykał usta, aby ta nie mogła wezwać pomocy. W końcu spłoszony przez nadjeżdżający samochód, uciekł.

Kiedy policja została zaalarmowana o bestialskich wydarzeniach, na teren Legionowa skierowano patrole z całego powiatu. Policjanci poszukiwali Ukraińca. Mając jego rysopis, posiłkowali się również miejskim monitoringiem. W tym czasie wszystkie kobiety otrzymały pomoc medyczną.

Tuż po północy jabłonowscy policjanci zatrzymali podejrzanego na ul. Suwalnej. Podczas przeszukania w kieszeni jego spodni, znaleźli kolczyki oraz lusterko należące do jednej z kobiet. Mężczyzna był podrapany i miał podarte ubranie. Został zatrzymany i przewieziony do legionowskiej komendy.

Zatrzymany mężczyzna oświadczył policjantom, że jest obywatelem Ukrainy, a w Polsce przebywa od czerwca w celach zarobkowych. Badanie alkomatem wykazało u 24-latka 1,4 promila alkoholu w organizmie.

24-letni Ukrainiec usłyszał w prokuraturze zarzuty: usiłowania zabójstwa, usiłowania zgwałcenia, usiłowania rozboju oraz dokonania dwóch rozbojów na kobietach. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów prowadzących sprawę  i zastosował wobec podejrzanego  najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KPP w Legionowie