Gościmy młodzież z Białorusi

Wczoraj wicestarosta Jerzy Zaborowski przywitał młodzież z Białorusi, która przyjechała do naszego powiatu na obóz żeglarski. Nad Jeziorem Zegrzyńskim wakacje spędzi 30-osobowa grupa uczniów wraz z pięcioma opiekunami. Są to osoby związane ze środowiskiem Jacht Klub Brasław przy brasławskiej Parafii, a także uczniowie wyróżniający się w nauce języka polskiego.

Goście z Białorusi zostaną w naszym powiecie do 11 sierpnia. W czasie pobytu, który ma charakter edukacyjno-krajoznawczy, będą mieli okazję poszerzyć wiedzę o Polsce, ochronie przyrody, zwiedzić ciekawe miejsca, pogłębić znajomość języka polskiego oraz zaznajomić się z naszą kulturą i tradycjami.

Uczestnicy obozu wezmą udział w zajęciach żeglarskich prowadzonych przez instruktorów Warszawskiej Akademii Żeglarskiej w Zegrzu oraz odbędą wycieczki do Warszawy. W czasie trwania obozu zorganizowane zostaną dla nich dwa konkursy historyczne, dwa żeglarskie i jeden krajoznawczy.

Obóz zorganizowano dzięki Fundacji „Polesie Wschód”, która otrzymała środki finansowe od Wydziału Konsularnego Ambasady RP z siedzibą w Mińsku przekazane przez polskie Ministerstwo Spaw Zagranicznych. Powiat Legionowski jest współorganizatorem wakacyjnego pobytu uczniów z Białorusi.

Źródło: Powiat Legionowski