Policja będzie kontrolować autokary

Okres ferii to czas wyjazdów na wypoczynek zimowy. Podobnie jak w poprzednich latach policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy organizują punkt kontrolny, w którym można będzie sprawdzić stan techniczny autokarów i trzeźwość kierowcy. Kontrole autokarów będą odbywały się na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B.

Rozpoczął się okres wyjazdów na ferie. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy przewoźnicy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Zły stan techniczny pojazdów, kierowanie pod wpływem alkoholu – to najczęstsze przypadki z jakimi spotykają się policjanci. Jak wynika z policyjnych statystyk, każdego roku na polskich drogach dochodzi do poważnych wypadków, w których giną kolejne osoby.

Aby wyjeżdżające na zimowiska dzieci i młodzież bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci zapowiadają częste kontrole autokarów. Sprawdzane będą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i stan techniczny pojazdu.

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży legionowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego specjalnie przygotowali punkt kontroli autokarów – na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B.

Stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców będzie można sprawdzić od poniedziałku do piątku od godz. 6:30 do 8.00. Należy przyjechać pod budynek komendy i dyżurnemu zgłosić chęć przeprowadzenia kontroli. Kontrole w weekendy należy uzgadniać pod numerem telefonu z dyżurnym (22) 604 82 13 lub naczelnikiem wydziału ruchu drogowego (22) 604 82 20.

Każdy kierujący po przeprowadzonej  kontroli otrzyma protokół z jej przebiegu.

Źródło: KPP w Legionowie, fot. Świętokrzyska Policja