Podpisano umowę na budowę przedszkola

W tym tygodniu wójt Chodorski podpisał umowę na wykonanie projektu i budowę przedszkola gminnego przy ul. Żeligowskiego w Chotomowie. Mimo że jeszcze niedawno wójt był przeciwnikiem tej lokalizacji, już niedługo inwestycja będzie miała swój szczęśliwy finał.

– Jarosław Chodorski Wójt Gminy Jabłonna podpisał dzisiaj umowę na wykonanie projektu i budowę przedszkola gminnego w Chotomowie. Umowa obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę oraz budowę wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie przedszkola i żłobka gminnego w Chotomowie przy ul. Żeligowskiego 27 – czytamy na Facebooku.

Umowa została podpisana z firmą ZAB-BUD z Warszawy i opiewa na kwotę 14.740.000 zł. Inwestycja miała kosztować 10.000.000 zł, jednakże doszło do niedoszacowania kosztów.

Warto dodać, że w poprzednim roku Urząd Gminy przeznaczył 45.000 zł na opracowanie koncepcji architektonicznej budowy Przedszkola Gminnego przy ul. Żeligowskiego. Autorem zwycięskiej koncepcji było TEL BIURO ARCHITEKTONICZNE MAŁGORZATA TRĘBSKA ze Skierniewic. Architekci przewidzieli w koncepcji możliwość realizacji inwestycji w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje budowę 8-oddziałowego przedszkola, natomiast drugi dobudowę 2-oddziałowego żłobka. Inwestycja jednocześnie wiąże się z wyburzeniem obecnego budynku przedszkola oraz obiektu mieszkalno-gospodarczego.

Planowany budynek przedszkola według koncepcji ma mieć dwie kondygnacje z dachem wielospadowym i podwyższonym parterem. Architekci uzyskali teren zielony z placem zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz strefę komunikacyjno-gospodarczą z parkingiem oraz wydzielonym gminnym placem zabaw. W przypadku dobudowy żłobka, w miejsce wyburzonego budynku mieszkalno-gospodarczego, powstałyby miejsca parkingowe. Ponadto w koncepcji zaplanowano strefę ogrodu oraz strefę wielofunkcyjną z salą sensoryczną, salą gimnastyczną i jadalnią dla 80 osób.

Przypomnijmy, że jeszcze na początku 2018 roku nikt nie spodziewał się, że w Chotomowie powstanie nowe przedszkole. Wójt przez kilka miesięcy ukrywał ekspertyzę dotyczącą katastrofalnego stanu budynku przy ul. Żeligowskiego, forsował budowę obiektu kontenerowego na terenach kościelnych, a na sesjach Rady Gminy dochodziło do wielogodzinnych kłótni. W końcu jednak radni i mieszkańcy postawili na swoim i nowoczesne przedszkole powstanie w miejscu starego budynku.

Fot. Urząd Gminy