Podejrzany o łapówkę z zarzutem

Policjanci z Jabłonny zatrzymali 52-letniego Waldemara W., który podczas kontroli drogowej za popełnione wykroczenia nie chciał od mundurowych mandatu karnego. Postanowił się „dogadać” i wrzucił do oznakowanego radiowozu banknot 100 zł. W Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 229 par 3 kk. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W ubiegły czwartek, po godz. 16.00 policjanci  z Komisariatu Policji w  Jabłonnie oznakowanym radiowozem patrolowali teren Skierd.  W pewnym momencie ich uwagę przykuł kierujący Volkswagenem, który podczas jazdy rozmawiał przez trzymany w dłoni telefon komórkowy. Policjanci podjęli interwencję i zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że kierujący samochodem Waldemar W. nie tylko naruszył przepisy rozmawiając podczas jazdy przez trzymany w ręku telefon, ale także nie posiadał trójkąta ostrzegawczego.

Policjanci prowadząc kontrolę poinformowali Waldemara W. o wysokościach kar jakie za popełnione przez niego wykroczenia przewiduje prawo. 52-latek niepocieszony takim obrotem sprawy podważał zasadność wypisywania mandatu, używając przy tym niecenzuralnego wyrażenia. Mundurowi poinformowali go, że wypowiadanie wulgaryzmów w miejscu publicznym jest kolejnym wykroczeniem. Ostrzegli, że  jego wypowiedź może być też potraktowana jako usiłowanie przekupienia policjantów na służbie.

Niestety mężczyzna nie posłuchał. W pewnym momencie spytał policjantów wprost, czy nie mogą się dogadać i nie czekając na odpowiedź wrzucił do ich radiowozu banknot o nominale 100 zł.

Funkcjonariusze zatrzymali Waldemara W. i poinformowali dyżurnego z legionowskiej komendy, który skierował na miejsce zdarzenia grupę dochodzeniowo-śledczą. Ta zabezpieczyła dowód przestępstwa. Zatrzymany został przewieziony do legionowskiej komendy i  noc spędził w areszcie.

W ubiegły piątek Waldemar W. w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

Za przestępstwo korupcyjne z art 229 par 3 kk grozi do 10  lat pozbawienia wolności.

KPP w Legionowie