Po wielu miesiącach dzieci wyszły na plac zabaw

Po długich miesiącach oczekiwania, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie wreszcie skorzystały z nowego placu zabaw. Od marca jest dopuszczony do użytkowania.

W poprzednie wakacje gmina zdemontowała plac zabaw, który znajdował się przy Szkole Podstawowej w Jabłonnie. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji tamtejszej placówki oświatowej, pozyskano środki zewnętrzne na budowę nowego placu zabaw. Urząd Gminy = zarządzany przez wójta Jarosława Chodorskiego – dopiero 25 sierpnia ub.r. ogłosił przetarg na jego budowę, w związku z czym najmłodsze dzieci po powrocie z wakacji nie miały gdzie się bawić.

– Dzieci ze szkoły podstawowej skorzystają z nowego placu zabaw dopiero późną jesienią – pisaliśmy 3 września 2015 r.

Musimy sprostować powyższą informację, ponieważ uczniowie po raz pierwszy pojawili się na placu zabaw 9 marca br. W lutym, kiedy trwały ferie zimowe, dzieci nie mogły bawić się na nim, ponieważ gmina przekazała szkole dokumentację powykonawczą dopiero 1 marca br. Od tego dnia inwestycja jest dopuszczona do użytkowania.

Agnieszka Sobczak, naczelnik Wydziału Inwestycji poinformowała nas, że podczas ferii nie było wskazane użytkowanie placu zabaw ze względów technologicznych. Podkreśliła, że bezpieczna nawierzchnia placu zabaw częściowo jest wykonana z trawy z rolki, a intensywne użytkowanie takiej nawierzchni wymaga ukorzenienia się trawy, gdyż w przeciwnym wypadku może dojść do jej zniszczenia.

– Inwestycję zrobiono niedbale. Wokół placu zabaw zostawiono sporą powierzchnię, gdzie nie ma nawet źdźbła trawy. Jak popada deszcz, robi się tam bajoro. Mam nadzieję, że wiosną urząd to poprawi – mówi nam jeden z rodziców.

Jabłonna Dla Mieszkańców