Płacił cudzą kartą

Kryminalni z legionowskiej komendy zatrzymali 25-latka, który w różnych sklepach, dwunastokrotnie zapłacił skradzioną wcześniej kartą płatniczą. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz przywłaszczenia dokumentów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście dni temu do komendy w Legionowie zgłosił się mężczyzna i zawiadomił, że w nieznanych mu okolicznościach skradziono mu portfel, w którym był dowód osobisty i karta płatnicza. Śledczy ustalili, że skradzioną kartą już ktoś dwunastokrotnie płacił w różnych placówkach handlowych, zbliżając ją do terminali płatniczych bez wpisania numeru PIN.

Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczności związane z kradzieżą karty i miejsca, w których wykorzystano ją do późniejszych zakupów. Funkcjonariusze, analizując zdobyte informacje, bardzo szybko ustalili, że transakcji płatniczych dokonał 25-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego.

Śledczy zebrali materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia i zatrzymali 25-latka. Mężczyzna płacąc 12-krotnie kartą płatniczą naraził właściciela na straty w kwocie blisko 400 złotych.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/ea / KPP Legionowo