Kolejny poślizg przy oświetleniu, ale wykonawca już w terenie

Najpierw do końca sierpnia, a następnie do końca października gm. Jabłonna miała oświetlić przejścia dla pieszych i przystanki autobusowe wzdłuż drogi wojewódzkiej 630 w Bożej Woli, Suchocinie, Skierdach, Rajszewie i Jabłonnie. Niestety nastąpił kolejny poślizg. Wykonawca dopiero niedawno rozpoczął roboty w terenie.

Mieszkańcy gm. Jabłonna od dawna dopytują o oświetlenie przejść dla pieszych i przystanków wzdłuż ul. Modlińskiej. Jest to droga wojewódzka o dużym natężeniu ruchu i piesi przechodzący przez nią, muszą uważać, żeby nie wejść pod koła pędzących aut. Szczególnie niebezpiecznie jest wieczorem.

Mieszkańcy dopytują o zakończenie inwestycji

– Pierwszy termin to był koniec sierpnia i wiem, że przesunął się na koniec października. Kończy się październik, dlatego prosiłbym o odpowiedź. Czy przejścia zostaną oświetlone jeszcze w tym roku? – zapytał podczas ostatniej sesji zaniepokojony sołtys Rajszewa Marek Sarnowski.

Wójt Jarosław Chodorski zapewnił, że prace aktualnie są realizowane, m.in. latarnie stawiane są przy szkole w Jabłonnie. Dodał również, że termin inwestycji mija 30 października i być może wykonawca nie wyrobi się do tego czasu, jednakże firma nie zgłaszała do urzędu takich informacji.

Z naszych informacji wynika, że inwestycja zakończy się jednak w listopadzie. Oświetlone zostaną prawie wszystkie przejścia dla pieszych wzdłuż drogi wojewódzkiej oraz dwa przy ul. Szkolnej w Jabłonnie. Ponadto prace oświetleniowe obejmą przystanki.

Oświetlenie mogło powstać już w poprzednich latach

W poprzednich latach Rada Gminy zabezpieczała w budżecie gminy środki na wykonanie oświetlenia. Szczególnie o realizację inwestycji zabiegały ówczesne radne: Teresa Gałecka i Dorota Świątko. Zadanie nie było jednak wykonywane przez wójta.

Urzędnicy podjęli konkretne działania dopiero w tym roku i w drugiej połowie marca Urząd Gminy wybrał wykonawcę inwestycji, po czym podpisał z nim umowę. Zadanie realizuje Regionalna Agencja Poszanowania Energii z Warszawy za kwotę 589.170 zł.