Place zabaw znowu otwarte

W poprzednim miesiącu informowaliśmy, że mimo „odmrożenia” przez rząd placów zabaw, te administrowane przez Urząd Gminy Jabłonna, nadal pozostają zamknięte. Od dziś można ponownie z nich korzystać. Trzeba jednak pamiętać o stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa.

Zgodnie ze znoszonymi obostrzeniami spowodowanymi koronawirusem, place zabaw na terenie naszego kraju można udostępniać dzieciom i ich opiekunom już od 30 maja. Większość samorządów szybko skorzystało z takiej możliwości, z kolei gm. Jabłonna postanowiła poczekać z tym krokiem do 2 lipca.

Od dzisiaj mieszkańcy ponownie mogą korzystać z placów zabaw w Bożej Woli, Janówku Drugim, Suchocinie, Chotomowie przy ul. Konopnickiej, Dąbrowie Chotomowskiej przy ul. Lipowej oraz w Jabłonnie przy ul. Parkowej i ul. Leśnej.

Dzieci oraz ich opiekunowie muszą jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, m.in. o zachowywaniu dystansu społecznego i dbaniu o higienę. Urząd Gminy nie zaleca pojawiania się na placach zabaw osobom powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi.