Piknik sołecki w Janówku Drugim

Sołtys śpiewający do mikrofonu, zabawy ze strażakami czy spacery na szczudłach – właśnie tak wyglądał dzisiejszy piknik sołecki w Janówku Drugim. Jak zwykle było miło, rodzinnie i rozrywkowo. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W sobotnie popołudnie swoje święto miał Janówek Drugi. Na placu zabaw zorganizowano piknik sołecki. Były kiełbaski, wata cukrowa, muzyka na żywo, konkursy ze strażakami z OSP Nowy Dwór Mazowiecki oraz wiele, wiele innych atrakcji.

– To, co dzisiaj przygotowaliśmy dla państwa, jest zasługą mieszkańców, m.in. mojej Rady Sołeckiej, na którą zawsze mogę liczyć – mówił sołtys Mirosław Podgrudny.

Sołtys podziękował radnemu Adamowi Krzyżanowskiemu za ufundowanie dmuchańca, który tego dnia cieszył się ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników pikniku.

– Z wielką przyjemnością przyjeżdżam na wsie zachodnie. Te tereny niesamowicie rozwijają się, jest tu także coraz więcej mieszkańców – stwierdził A. Krzyżanowski.

A. Krzyżanowski dodał, że w rozwój Janówka Drugiego zaangażowana jest radna Teresa Gałecka. Na jej wniosek Rada Gminy zarezerwowała w poprzednim roku ponad 300.000 zł na zakup działki pod plac zabaw przy ul. Kwiatowej oraz w tym roku przeznaczyła podobną kwotę na dofinansowanie na rzecz gm. Wieliszew celem wykonania przecisku pod torami umożliwiającego wybudowanie w przyszłości kanalizacji w Janówku Drugim.

– Wiem, że dla dzieci zaczęły się wakacje, więc życzę udanego wypoczynku oraz wspaniałego pikniku i zabawy. Bardzo lubię tę rodzinną, fantastyczną atmosferę, którą charakteryzują się pikniki w Janówku Drugim – powiedziała T. Gałecka.

Udanej zabawy życzyła również Dorota Świątko, wiceprzewodnicząca Rady Gminy.

Jabłonna Dla Mieszkańców