Nie ma pieniędzy na naprawę dróg

Mieszkańcy gm. Jabłonna muszą uzbroić się w cierpliwość odnośnie rozpoczęcia bieżącego utrzymania dróg oraz ich naprawy. Urząd Gminy nie doszacował kosztów prac, przez co oferty złożone przez wykonawców przekraczają możliwości finansowe gminy.

Od kilku miesięcy radni i mieszkańcy dopytywali kierownictwo Urzędu Gminy, kiedy rozpocznie prace związane z pozimową naprawą dróg. Jak co roku, na drogach jest pełno nierówności oraz występuje dużo ubytków w nawierzchniach.

– Na Osiedlowej w Jabłonnie trzeba uważać, żeby nie zniszczyć sobie samochodu. Więcej jest nierównych odcinków niż takich, po których można spokojnie przejechać. Od miesięcy czekamy na naprawę, ale nadal nic się nie dzieje. Nie wiem na co idą nasze podatki i dlaczego wójt nie naprawia drogi – mówi nam jeden z mieszkańców.

Jak okazuje się, na rozpoczęcie prac trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert i zgodnie z informacją przedstawioną przez urząd, złożone oferty przekraczają możliwości finansowe gminy.

Przetarg podzielono na 4 części:
– bieżące naprawy dróg gruntowych: najniższa oferta – 535.132,41 zł (kwota, jaką zamierza przeznaczyć gmina na sfinansowanie zadania – 162.403,17 zł)
– utrzymanie dróg gminnych o nawierzchni mineralno-asfaltowej: najniższa oferta – 63.317,32 zł (kwota, jaką zamierza przeznaczyć gmina na sfinansowanie zadania – 55.000,00 zł)
– bieżące otrzymanie dróg gminnych o nawierzchni mineralno-asfaltowej przy użyciu emulsji asfaltowej i grysów: najniższa oferta – 31.122,08 zł (kwota, jaką zamierza przeznaczyć gmina na sfinansowanie zadania – 20.000,00 zł)
– bieżące naprawy brukarskie dróg gminnych, chodników, miejsc postojowych, ciągów pieszo-jezdnych i progów zwalniających: najniższa oferta – 78.105,00 zł (kwota, jaką zamierza przeznaczyć gmina na sfinansowanie zadania – 35.000,00 zł)

Jabłonna Dla Mieszkańców

Komentarze

 • 23 czerwca 2018 at 16:59
  Link

  Cóż się dziwić, wiadomo: w roku wyborczym po stokroć ważniejsze są nowe inwestycje (można się nimi pochwalić na banerach) niźli service. Jeszcze trochę poczekacie, niebożęta. 🙂
  Tak na marginesie: to mi wygląda na świadome niedoszacowanie aby zyskać na czasie i tym samym przeznaczyć szmal na kolejne, jakże pożądane projekty 😉

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2018 at 20:07
  Link

  Żałosna maskarada. Za kilka dni lipiec, a tu znowu klapa. A pan wójt nic nie wspomina na fejsbuku o wielomiesięcznym opóźnieniu i ponownej klapie, to samo nic nie powiedział o fotowoltaice na którą zapisywali się mieszkańcy. Ludzie co tu się dzieje. To co ma do powiedzenia to mówi, a resztę ukrywa? Gdzie ta transparentność i uczciwość? No gdzie?

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2018 at 20:34
  Link

  I tak trzymać Panie Jarku! Słuszna linie obrała nasza partia.😆

  Odpowiedz
 • 27 czerwca 2018 at 11:40
  Link

  ale na swietlice to wydawać chcieli a dojada do niej przez wydmy

  Odpowiedz
 • 27 czerwca 2018 at 19:28
  Link

  Na kruszywwanie dróg były pieniądze tylko pan wójt nie mówiąc nikomu zdjął część tych pieniędzy? Czy na długopisy poszły zamiast na drogi, które teraz rozdaje z ze swoim autografem? Notabene długopisy za publiczne pieniądze? A rąbią za gadżet wyborczy? Nie stać nawet na długopisy i mieszkańcy muszą wójtowi za nie płacić? To kompromitacja?

  Odpowiedz
  • 28 czerwca 2018 at 09:47
   Link

   znałem kiedyś takiego lizusa, który nie szanował innych , donosił na nich, wszedzie ryj swwój wsadzał az do czasu kiedy dostał wpie….l z bekim poleciał do mamusi ze go nikt nie lubi że on taki biedny i swiety, ze ma tysiace probleemow …….o ile lizusowi to przystoi to aby byc wójtem to trzeba miec „jaja” a nie wiatr w kominie

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *