Pijany uciekał przed policją i wjechał w ogrodzenie

Pijany kierowca uciekał przed policją, po czym uderzył samochodem w ogrodzenie jednej z posesji, słup energetyczny oraz znak drogowy. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę, tuż przed godz. 2.00 doszło do zatrzymania 27-letniego kierowcy, który spowodował kolizję na ul. Kolejowej w Dąbrowie Chotomowskiej. Mężczyzna nie dość, że był pijany, bo miał aż 1,3 promila alkoholu w organizmie, to jeszcze uciekał przed policją. Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę Opla Vectra, ten przyspieszył i chciał ich zgubić.

Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i po chwili staranował ogrodzenie jednej z posesji, znak drogowy i słup energetyczny. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia – kierowcy oraz jego pasażerce nic się nie stało. Na ul. Kolejową zadysponowano również pogotowie energetyczne i straż pożarną.

27-latek stracił prawo jazdy i teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności w związku z kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości. Ponadto może zostać ukarany grzywną za spowodowanie kolizji drogowej oraz niezatrzymanie się do kontroli.

Jabłonna Dla Mieszkańców