Pijana 44-latka urodziła pijane dziecko

Pracownicy Nowodworskiego Centrum Medycznego święta spędzili zszokowani. W poniedziałek (23.12) do szpitala przywieziona została przez Zespół Ratownictwa Medycznego 44-letnia mieszkanka powiatu legionowskiego. Kobieta była w ciąży i rozpoczęła się u niej akcja porodowa. We krwi jednak miała 3 promile alkoholu. Dziecko które urodziła, również miało alkohol we krwi.

Pracownicy szpitala natychmiast przystąpili do przyjęcia porodu i dokładnie przebadali nowo narodzone dziecko. Niestety pijana matka spożywając alkohol w ciąży, upiła również swoje dziecko. We krwi maluszka wykryto również 3 promile alkoholu. Natychmiast dziecko trafiło do jednego z warszawskich szpitali.

– Informację o kobiecie pod wpływem alkoholu, która urodziła pijane dziecko otrzymaliśmy od pracowników szpitala. Prowadzimy śledztwo w sprawie narażenia na utratę życia i zdrowia dziecka – mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Do naszej placówki przywieziono kobietę w 28 tygodniu ciąży. Poród odbył się siłami natury a dziecko w związku z tym, że było wcześniakiem to przewieziono do szpitala w Warszawie. Matka dziecka wypisała się ze szpitala na własne życzenie. Dokumentację medyczną zabezpieczyła policja – dowiadujemy się od dyrekcji Nowodworskiego Centrum Medycznego.

Obecnie w nowodworskiej Komendzie Powiatowej Policji prowadzone jest śledztwo w sprawie narażenia na utratę życia i zdrowia dziecka. Matka dziecka została przesłuchana jeszcze w szpitalu.

Źródło: Wirtualny Nowy Dwór