Piękna Wielkanoc dla Mieszkańców

W ostatnią niedzielę w Chotomowie odbyła się Wielkanoc dla Mieszkańców, podczas której wystąpił znany w całej Polsce Chór Bazyliki Czerwińskiej nad Wisłą. – Czas Wielkiego Tygodnia prowadzi nas do radości Poranka Wielkanocnego, a pieśni pasyjne przypominają, że tak naprawdę czas Wielkiego Tygodnia wypełnia się w tajemnicę Zmartwychwstania – mówił do zgromadzonych ks. Marek Lemiech z chotomowskiej parafii.

W niedzielę, 25 marca radny Adam Krzyżanowski wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Jabłonna zorganizował spotkanie wielkanocne dla mieszkańców gm. Jabłonna. W Domu Strażaka odbył się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Chóru Bazyliki Czerwińskiej nad Wisłą. Była także wspólna modlitwa oraz poczęstunek wielkanocny.

– Dzisiejszym spotkaniem wchodzimy w klimat Wielkiej Nocy, a właściwie rozpoczynamy Wielki Tydzień. Za chwilę będziemy przeżywać piękny okres Triduum Paschalnego, by w niedzielny poranek przyjść do pustego grobu Pana Jezusa i wtedy uwierzyć, że Pan Jezus zmartwychwstał – mówił radny Krzyżanowski.

Radny podziękował wszystkim za obecność i zapewnił, że kolejne spotkanie wielkanocne zostanie zorganizowane już w plenerze.

Jabłonna Dla Mieszkańców