Pasażerka autobusu z pęknięciem czaszki

Blisko tydzień temu doszło do bardzo nieszczęśliwego zdarzenia w autobusie linii L34. Jedna z pasażerek doznała pęknięcia czaszki i jej wgniecenia na 3 mm. W stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

Do tej sytuacji doszło w środę, 13 listopada po godz. 17.00. Autobus L34 jechał przez Chotomów w kierunku Olszewnicy Starej. Pasażerka wsiadła do niego wraz z torbami wypełnionymi zakupami i udała się na tył autobusu. Kiedy pojazd wjeżdżał na wiadukt, pasażerka wstała i nagle doszło do gwałtownego hamowania. Okazało się, że kierowca zauważył wypadek.

Kobieta momentalnie „poleciała” na przód autobusu, gdzie uderzyła się w głowie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy stwierdzili, że doszło do pęknięcia czaszki i wgniecenia na 3 mm, po czym kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia wezwano techników, którzy przez 3 godziny sprawdzali stan techniczny autobusu. Stwierdzono również, że kierowca był trzeźwy. W momencie zauważenia wypadku, kierowca zobowiązany był do hamowania. Z kolei pasażerka podczas jazdy powinna siedzieć bądź podczas stania trzymać się poręczy.