Parking leśny regularnie zaśmiecany

Tuż przed świętami na parkingu leśnym przy DW 630 pojawiła się hałda odpadów budowlanych. Teren tego parkingu jest regularnie zaśmiecany przez nieznanych sprawców. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zna problem, ale poza dbaniem o porządek, niewiele może zrobić. Czy problem rozwiązałby monitoring?

Kilka dni temu z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec Suchocina, który poinformował, że na parkingu leśnym przy drodze wojewódzkiej nr 630 wysypano ogromne ilość śmieci budowlanych. Jak okazuje się, parking jest regularnie zaśmiecany: wyrzucane są tam worki z odpadami, butelki itp.

– Problem wyrzucania śmieci na parkingu jest nam znany. Wspólnie z Urzędem Gminy staramy się dbać o porządek w tym miejscu. Niestety problem jest nagminny. Rozważaliśmy zamontowanie monitoringu, ale niestety występuje problem z podłączeniem do sieci w tamtym miejscu.  Ze względu właśnie na zaśmiecanie parkingu, słupkami została wygrodzona część parkingu. Przed wygrodzeniem sterty śmieci wyrzucane były  do lasu. Aktualnie kierowcy do dyspozycji mają około 15 miejsc parkingowych – informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzki, do którego należy parking.Temat zaśmiecanego parkingu raz po raz powraca pod obrady Rady Gminy.

Pomysłów na rozwiązanie problemu jest wiele. Radna Dorota Świątko zaproponowała, żeby na parkingu zainstalować atrapę kamery, natomiast radny Zenon Chojnacki kamerę leśną.

– Trzeba porozmawiać z nadleśniczym, który powiesiłby taką kamerę na drzewie. Ona ma duży zasięg, jest precyzyjnym urządzeniem, które widzi w dzień i w nocy. Taka kamera nagrywa ruch i włącza się, kiedy ktoś przyjeżdża – mówił radny.

Jabłonna Dla Mieszkańców