W kwietniu decyzja w spawie świetlicy na Os. Przylesie

W kwietniu radni podejmą decyzję, czy gm. Jabłonna zakupi lokal na Osiedlu Przylesie w Jabłonnie, który zostanie przeznaczony pod świetlicę dla mieszkańców. Już teraz radny Krzyżanowski postawił wniosek o jego zakup. Radni przyjrzą się wolnym środkom w budżecie.

W ostatnich miesiącach mieszkańcy Os. Przylesie coraz głośniej dopominają się o powstanie świetlicy dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Zaproponowali, aby gmina albo wykupiła albo wynajęła na dłuższy okres czasu pomieszczenie znajdujące się w budynku przy ul. Akademijnej. Lokal należy do SML-W w Legionowie.

– Procedowaliśmy kwestię możliwości pozyskania lokalu na Os. Przylesie pod świetlicę. Dyskutowaliśmy na ten temat podczas posiedzień Komisji Oświaty Kultury i Sportu oraz Komisji Rozwoju, która wyraziła pozytywną opinię w zakresie pozyskania tego lokalu. Stawiam wniosek o zabezpieczenie stosownej kwoty na wykup tego lokalu – poinformował podczas marcowego posiedzenia Komisji Budżetowej radny Adam Krzyżanowski.

Ostatecznie ustalono, że radni zajmą się tym tematem w kwietniu i decyzja zostanie podjęta po ogłoszeniu wolnych środków w budżecie. Możliwe zatem, że już podczas kwietniowej sesji Rada Gminy przesunie środki na zakup lokalu. Radny Krzyżanowski poprosił o przyspieszenie prac, ponieważ według niego, już i tak minęło dużo czasu, od kiedy pojawił się pomysł zakupu lokalu. Poparł go radny Zenon Chojnacki, który zauważył, że wspomniany zakup jest niezbędny.

W ostatnich latach tzw. osiedla za obwodnicą były jednym z najbardziej zapomnianych rejonów pod względem inwestycyjnym na terenie gm. Jabłonna. Dlatego też pojawiają się głosy, że na cały czas powiększających się osiedlach, powinien pojawić się lokal, który będzie służył tamtejszym mieszkańcom.

Jabłonna Dla Mieszkańców