Pani Kazimiera poszukuje krewnych od strony zmarłego ojca

Do naszej redakcji zgłosiła się Kazimiera Jürgensen, z domu Osięglewska. Pani Kazimiera szuka rodziny jej zmarłego ojca – Kazimierza Osięglewskiego. Poniżej list, który trafił na nasz adres.

„Szukam rodziny mojego zmarłego ojca – Kazimierza Osięglewskiego, urodzonego w w miejscowości Marianka 2 lutego 1918 roku i zmarłego 11 września 1980 roku w Skierdach. Jego ostatni adres zamieszkania to Skierdy 2, gm. Jabłonna.

Jestem córką Kazimierza Osieglewskiego i Bronisławy Wojtczak, urodziłam się w 1951 roku w Warszawie i mieszkam od 1970 roku za granicą Polski. Mój ojciec nie miał z mamą ślubu, ponieważ był już żonaty z panią Anna.

Jako mała dziewczynka byłam kiedyś u pani Ani i ojca na wakacjach, ale już dobrze tego nie pamiętam, ponieważ to było bardzo dawno temu. Później byłam z moją mamą u pani Ani Osieglewskiej jak potrzebowałam metrykę urodzenia ojca i wtedy dowiedziałam się, że ojciec już zmarł. Nie pamiętam, gdzie ten dom stał w Skierdach. Chciałabym spotkać się z kimś z rodziny mojego ojca, bo wiem, że mam siostry oraz braci i chciałabym ich poznać. Moja mama zmarła w tym roku.

Przyjeżdżam do Polski pod koniec sierpnia i chciałabym udać się do Skierd, żeby też odwiedzić grób ojca, ale nie wiem, gdzie on się znajduje. Może ktoś zna rodzinę Kazimierza i Anny Osięglewskiej i pomoże mi w odnalezieniu mojej dalszej rodziny? Proszę napisać do mnie maila na: ka.juergensen@t-online.de albo skontaktować się tel. 00491749451188. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli uda mi się odnaleźć krewnych. Dziękuję z góry.

Kazimiera Jürgensen, urodzona Osięglewska”.

Jabłonna Dla Mieszkańców