Koniec rekrutacji do przedszkola. M.in. dzieci z Jabłonny pójdą do Chotomowa

– W wyniku procedury rekrutacyjnej do Przedszkola Gminnego w Chotomowie zakwalifikowano wszystkie dzieci, których rodzice ubiegali się o miejsce – chwali się Urząd Gminy. Urzędnicy nie wspominają jednak, że jeszcze kilka tygodni temu zabrakło miejsc w jabłonowskim przedszkolu i rodzicom z Jabłonny zaproponowano, żeby posłali swoje pociechy do Chotomowa.

W środę, 19 sierpnia zostały wywieszone listy zakwalifikowanych do Przedszkola Gminnego w Chotomowie na rok 2015/2016. Podczas rekrutacji uzupełniającej wpłynęło 41 wniosków o przyjęcie do placówki (w tym 37 trzylatków i 4 czterolatków). Jak podaje gmina, zakwalifikowano wszystkie dzieci.

Niestety, rekrutacji uzupełniającej do Przedszkola Gminnego w Jabłonnie nie było. Powód? Miejsca wyczerpały się już kilka tygodni temu. Urząd Gminy, na czele którego stoi wójt Jarosław Chodorski, zaproponował wtedy rodzicom maluchów – m.in. z Jabłonny – udział w rekrutacji do Przedszkola Gminnego w Chotomowie. Miejmy nadzieję, że w następnym roku władze gminy zapewnią wszystkim maluchom z Jabłonny miejsca w placówce z Jabłonny.

Jabłonna Dla Mieszkańców, Przedszkole Gminne w Chotomowie