OSP Jabłonna zawsze gotowa do wyjazdu

Aż czterokrotnie interweniowali we wtorek strażacy z OSP Jabłonna. Zapraszamy do przeczytania relacji przygotowanej przez druhów z Jabłonny. Naprawdę warto!

Najpierw w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie o palących się krzewach wzdłuż jednej z posesji na ulicy Chotomowskiej w Jabłonnie. Na miejsce zadysponowano także ciężki zastęp z OSP Chotomów. Na szczęście pożar nie stanowił większego zagrożenia dla sąsiednich obiektów i został szybko zlokalizowany i ugaszony.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Legionowie przy ul. Piaskowej gdzie złamany konar drzewa tarasował chodnik i część jezdni. Ratownicy sprawnie i szybko uporali się z tym zagrożeniem.

Następny wyjazd związany był z widocznym zadymieniem w lesie na wysokości miejscowości Rajszew. Poszukiwania tego pożaru prowadzone wspólnie ze służbą leśną nie przyniosły rezultatu i zastęp powrócił do koszar.

Najpoważniejsza interwencja miała miejsce ok godz. 16:30 kiedy nasz zastęp samochodem terenowym został zadysponowany do miejscowości Józefów na pograniczu z Legionowem, gdzie płonęło poszycie leśne na znacznej powierzchni. Z uwagi na trudny, piaszczysty teren oraz konieczność dokładnego przelania pogorzeliska, działania na miejscu prowadziło w sumie 5 zastępów strażackich z JRG Legionowo oraz jednostek OSP Kąty Węgierskie, Nieporęt, Legionowo i Jabłonna a także służba leśna.

OSP Jabłonna, fot. Daniel Kaczmarczyk