Olszynowa do przejęcia

Gmina Jabłonna przejmie ul. Olszynową w Dąbrowie Chotomowskiej. Zaangażowała się w to tamtejsza radna, która zbierała podpisy wśród mieszkańców. Jak podkreśla Marta Lipińska, przejęcie tej drogi będzie nieodpłatne.

– Mieszkańcy od dawno chcieli oddać ul. Olszynową, ale gmina nie chciała się na to zgodzić. Mieszkańcom zależy, żeby to gmina była odpowiedzialne za bieżące utrzymanie drogi, ponieważ do tej pory – mniej więcej od 15 lat – sami korytowali drogę czy wysypywali tłuczeń. Są tam tak duże doły, że samochody niszczą się momentalnie – mówi radna Lipińska.

Droga jest tak zniszczona, że kiedy do jednego z dzieci z tej ulicy przejeżdżają nauczyciele, rodzic musi wyjeżdżać po nich do najbliższego skrzyżowania, ponieważ nauczyciele nie chcą poruszać się swoimi samochodami po ul. Olszynowej. W końcu jednak na sesji Rady Gminy pojawił się projekt uchwały dotyczący nieodpłatnego nabycia przez gm. Jabłonna prawa własności niezabudowanych działek przy ul. Olszynowej. Radni wyrazili zgodę na przejęcie tej drogi. Oznacza to, że gmina będzie mogła prowadzić jej bieżące i zimowe otrzymanie, natomiast w przyszłości wykonywać na niej inwestycje.

Jak przyznaje radna Lipińska, uzyskanie wszystkich zgód właścicieli działek na ich bezpłatne przekazanie wymagało wiele czasu i spotkań. Na szczęście sprawę udało się doprowadzić do pozytywnego finału.

Jabłonna Dla Mieszkańców