Ograniczony dostęp do urzędu, dopóki nie ustąpi epidemia COVID-19. Zapowiada wójt

Od kilku miesięcy interesanci narzekają na utrudniony dostęp do Urzędu Gminy w Jabłonnie. Mieszkańcy obsługiwani są dopiero po telefonicznym umówieniu, a w innym przypadku muszą liczyć się z tym, że mogą nie zostać obsłużeni przez urzędników. Wszystko z powodu koronawirusa. Wójt Chodorski zapowiada, że „będzie ograniczony dostęp do budynku tak długo, dopóki nie ustąpi epidemia COVID-19”.

Do naszej redakcji zgłaszają się kolejni czytelnicy, którzy dopytują o obostrzenia spowodowane koronawirusem w Urzędzie Gminy. Od wiosny mieszkańcy nie mają bowiem swobodnego dostępu do urzędu – podczas epidemii zdecydowano o zamknięciu głównego wejścia i wstęp możliwy jest tylko bocznym wejściem od strony parkingu. Zgodnie z wytycznymi urzędu obsługa interesantów odbywa się dopiero po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu spotkania z urzędnikiem. Po przybyciu na miejsce, mieszkaniec jest zobowiązany do naciśnięcia przycisku domofonu.

Podczas wrześniowego zebrania sołeckiego w Rajszewie, mieszkańcy dopytywali jak długo będzie zamknięty budynek urzędu dla interesantów. – Wójt odpowiedział, że będzie ograniczony dostęp do budynku tak długo dopóki nie ustąpi epidemia COVID-19 – czytamy w protokole z zebrania.