Odzyskano skradzione motocykle o wartości 100.000 zł

Policjanci z Wydziału Kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali 10 motocykli, które skradziono w Niemczech. Pojazdy o łącznej wartości 100.000 zł zostały przywiezione do Polski dwoma busami. Kryminalni zatrzymali 28-letniego Pawła G., 33-letniego Łukasza K. oraz 41-letniego Dariusza J. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa, a Paweł G. dodatkowo zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni odzyskali 10 motocykli, z których część posiadała niemieckie numery rejestracyjne. Jak ustalili, motocykle zostały przywiezione z Niemiec na teren naszego kraju dwoma busami kierowanymi przez Łukasza K. i Pawła G.

Cztery motocykle zostały rozładowane na terenie powiatu nowodworskiego, a policjanci znaleźli je u Dariusza J. w garażu. Pozostałe znajdowały się w jednym z busów zaparkowanych na terenie Jabłonny. Oszacowano, że japońskie motocykle warte są 100.000 złotych.

Legionowscy śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące paserstwa. Paweł G. usłyszał też zarzuty kradzieży motocykli.  Za przestępstwo umyślnego paserstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara przewidziana jest również za kradzież.

Decyzją Sądu Rejonowego w Legionowie Paweł G. oraz Dariusz J. zostali objęci policyjnym dozorem.

– Skradzione motocykle wkrótce zostaną przekazane właścicielom – informuje KPP w Legionowie.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania oraz zarzuty.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KPP w Legionowie