Odeszli radcy prawni, podpisano umowę z kancelarią

Urząd Gminy zdecydował się na podpisanie umowy z kancelarią prawną na bieżącą obsługę prawną urzędu. Powód? Oficjalny: reorganizacja zespołu radców prawnych i usprawnienie pracy urzędu. Nieoficjalny: dotychczasowi radcy prawni złożyli wymówienia z pracy i trzeba było znaleźć zastępstwo.

Podczas marcowej sesji Rady Gminy, skarbnik Beata Stolarska poinformowała o przeniesieniu planu wydatków budżetowych w wysokości 93.000 zł z wynagrodzeń osobowych na świadczenia usług prawnych polegających na bieżącej obsłudze prawnej urzędu poprzez zewnętrzną kancelarię prawną.

Jak udało się nam ustalić, Urząd Gminy zdecydował się podpisać umowę z Kancelarią Radcy Prawnego Sławomira Markowskiego. Będzie ona obowiązywać do końca 2015 roku.

– Zmiany związane są z reorganizacją zespołu radców prawnych oraz usprawnieniem pracy Urzędu Gminy – mówi Michał Smoliński, kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej.

Do tej pory urząd obsługiwała Kancelaria Radcy Prawnego Mariusza Kędzielskiego. Jeszcze w połowie grudnia 2014 r. w urzędzie było zatrudnionych trzech radców prawnych, natomiast w lutym 2015 r. już tylko dwóch. W poprzednim miesiącu obaj radcy prawni z kancelarii Mariusza Kędzielskiego złożyli wymówienia z pracy.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, wspomniane wymówienia złożone przez radców prawnych, były powodem podpisania umowy z nową kancelarią na obsługę prawną świadczoną na rzecz urzędu.

Jabłonna Dla Mieszkańców