Odchudzanie po świętach, czyli jak schudnąć na Sylwestra

Jak poprawić sylwetkę po świętach w kilka dni? Dieta, dieta i jeszcze raz dieta, ale tylko taka z głową. Wszystkie diety cud mogą jedynie przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego.

Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy organizm przyswaja zdecydowanie zbyt dużą ilość kalorii, dlatego od razu po świętowaniu należy przejść na dietę, aby móc jak najszybciej powrócić do formy. Najważniejsze są oczywiście zdrowe zwyczaje żywieniowe, ale przedsylwestrowa dieta nie zaszkodzi.

Jaka dieta przed Sylwestrem? Najważniejsze, żeby ograniczyć przyjmowanie węglowodanów i cukrów. Cukierki, ciastka, ciasta dla osób zamierzających zrzucić zbędne kilogramy powinny przestać istnieć. Warto także zrezygnować ze słodzenia herbaty czy kawy.

Aby szybko zrzucić kilka zbędnych kilogramów należy jeść często, ale w małych ilościach i produkty niskokaloryczne. Posiłki muszą być regularne, najlepiej w odstępach 3-4 godzin. Pamiętajmy, że białka pomagają w metabolizmie – możemy zatem jeść jaja, ser, białe mięso, tuńczyka. Ostatni posiłek najlepiej zjeść do godz. 21.00.

Niezwykle ważne w czasie odchudzania się po świętach jest picie odpowiedniej ilości wody. Pozwala to na oczyszczenie organizmu z toksyn. Zalecana ilość wody to około 2 litry dziennie, ale w przypadku diety po świętach to może to być nawet 3 litry na dzień.

Jabłonna Dla Mieszkańców