Odchodzi doktor Jakimiak. Kryzys w służbie zdrowia?

Dyrektor Jacek Jakimiak odchodzi z jabłonowskiej służby zdrowia. Z końcem sierpnia w Ośrodku Zdrowia w Jabłonnie może nie być ani jednego lekarza, który będzie w stanie zapewnić naszym pacjentom podstawową opieką zdrowotną.

We wtorek, 24 maja na biuro podawcze Urzędu Gminy zostało złożone pismo przygotowane przez Jacka Jakimiaka, dyrektora Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jabłonnie, w którym postanowił wypowiedzieć umowę. J. Jakimiak zakończy pracę na terenie naszej gminy pod koniec sierpnia. Z jabłonowskim Ośrodkiem Zdrowia żegna się także – już w czerwcu – dr Agnieszka Banasik. Nie wiadomo kto od września będzie przyjmował pacjentów z terenu gm. Jabłonna.

– Dyrektor Jakimiak to człowiek, który pracował przez lata dla tej społeczności i natychmiast powinny zostać podjęte z nim rozmowy. Jeżeli złożył wymówienie to zapewne miał jakieś powody ku temu. Nie zrozumiem nigdy, że po tylu latach człowiek działający na rzecz lokalnej społeczności odchodzi od nas i to w taki sposób – stwierdził Włodzimierz Kowalik, wiceprzewodniczący Rady Gminy. – Stawiamy wszystko na ostrzu noża. Szkoła, przedszkole, a teraz służba zdrowia. Ruina! Ruina! – dodał.

Radni nie ukrywali, że polityka prowadzona przez wójta Jarosława Chodorskiego, mogła doprowadzić do tego, że z naszej gminy odchodzi osoba, która od lat koordynuje funkcjonowanie służby zdrowia w Jabłonnie i Chotomowie. Radny Zenon Chojnacki powiedział wprost, że wymówienie dyrektora Jakimiaka jest spowodowane brakiem kontaktu i porozumienia z Urzędem Gminy.

– Czy wy wiecie, co narobicie, jeśli nie będzie tego lekarza? Jeżeli nie będzie tutaj opieki nad starszymi ludźmi? Chyba myślicie, że wam to DPMED załatwi. Nic wam nie załatwi! Panie wójcie, krok po kroku niszczycie tę gminę – zarzucił wójtowi i wicewójtowi radny Arkadiusz Syguła.

Jakie stanowisko w sprawie kryzysu w jabłonowskiej służbie zdrowia przedstawił Urząd Gminy?

– Zapoznamy się z pismem. Jest okres wypowiedzenia. Na razie służba zdrowia funkcjonuje – odpowiedział wicewójt Marcin Michalski.

Wójt Chodorski tłumaczył, że nie wie, dlaczego dyrektor Jakimiak zdecydował się na złożenie wypowiedzenia. Jednocześnie obiecał, że pomyśli nad spotkaniem z doktorem.

Jabłonna Dla Mieszkańców