Od lat nalegali na parking przy szkole. W końcu powstał!

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chotomowie utwardzono pobliski parking. Możliwe, że jeszcze w tym roku radni przeznaczą 250 tys. zł na wyłożenie go kostką. Do tej pory po opadach deszczu rodzice parkowali auta w ogromnych kałużach.

Od kilku lat radni z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz rodzice uczniów z chotomowskiej podstawówki wskazywali, że przy szkole jest zbyt mało miejsc parkingowych. Podczas uroczystości te znajdujące się wzdłuż ul. Partyzantów szybko zapełniały się , w związku z tym pozostali rodzice najczęściej parkowali na nieutwardzonej działce położonej tuż obok szkoły. Problem pojawiał się, kiedy padał deszcz i było tam pełno kałuż i nierówności. W końcu jednak teren utwardzono, co z pewnością ucieszy wszystkich korzystających z parkingu.

– Trzy lata wskazywaliśmy potrzebę utwardzenia tego parkingu. Ludzie mówili, że to skandal, że mieliśmy pieniądze na szkołę, a na parking już nie. Teraz już ten teren przygotowany jest do położenia kostki. Na sesji złożę wniosek, aby przeznaczyć 250 tys. zł na dalsze prace związane z kostką. Jeżeli nie da się tego zrobić za obecnego wójta, będę chciał, żeby przynajmniej zamontować krawężniki. Jeżeli nie zostanie to zrobione, kruszywo podobnie jak na ul. Jaśminowej, będzie wydostawać się i parking po prostu będzie zniszczony – mówi Arkadiusz Syguła, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

Na kruszywie wymalowano niebieskie linie, które mają wskazywać miejsca parkingowe oraz żółte strzałki mówiące o kierunku ruchu. Początkowo wspomniane linie i strzałki były tematem do żartów wśród mieszkańców.

– Wiem, że będą trzymać tylko jakiś czas, ale do tego czasu kierowcy zapamiętają organizację ruchu na parkingu. Musieliśmy zdecydować się na prowizorkę, ponieważ kierownictwo urzędu nie martwi się o to, żeby coś było zrobione porządnie i trzeba radzić sobie, jak tylko można. Najważniejsze jednak, że udało się utwardzić teren. Co więcej, pod spodem znajduje się kruszywo, które będzie przyjmować wodę, więc nie będzie problemu ze stojącą wodą – dodaje A. Syguła.

Budowę parkingu skomentował jeden z mieszkańców.

– Członkowie komisji powinni zapoznać się z planem zagospodarowania działki. W tym miejscu planowano kontynuację budowy szkoły. Po wybudowaniu miało funkcjonować przedszkole na czas budowy nowego na ul. Żeligowskiego. Według koncepcji CEKS miejsca parkingowe były zlokalizowane wzdłuż ul. Kisielewskiego. Czy obecne prace wykonano według projektu czy znowu na „Bolka oko”, tj. bez projektu i bez pozwolenia na budowę? Warto też zauważyć, że ten teren to obszar tzw. leja depresyjnego studni głębinowych budowanej stacji SUW – mówi Leszek Gronau, mieszkaniec Chotomowa.

Jabłonna Dla Mieszkańców