Jutro 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Gmina Jabłonna przygotowała bogaty program uroczystości z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Najpierw kwiaty złożone zostaną przed pomnikiem na granicy Chotomowa i Legionowa, natomiast popołudniu uroczystości przeniosą się do Jabłonny. Zaplanowano m.in. koncert Kapeli Podwarszawskiej oraz pokaz filmu Miasto 44.

Rada Gminy oraz Urząd Gminy zapraszają mieszkańców gm. Jabłonna w środę, 1 sierpnia na uroczystości patriotyczne w związku z 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 przy obelisku upamiętniającym żołnierzy 3 Kompanii I Batalionu 1 Rejonu „Marianowo-Brzozów” przy ul. Kościuszki na granicy Legionowa i Chotomowa.

Następnie na skwerze Alfy i Skiby o godz. 17.00 rozpoczną się uroczystości główne. W ich trakcie planowane są: apel poległych, okolicznościowe przemówienia zainteresowanych osób, złożenie kwiatów przed pomnikiem oraz koncert Kapeli Podwarszawskiej. O godz. 18.00 w jabłonowskim kościele odbędzie się msza św. w intencji ojczyzny.

Obchody 1 sierpnia zakończą się pokazem filmu Miasto 44 w zespole pałacowo-parkowym w Jabłonnie. Początek seansu zaplanowano na godz. 20.30.

Jabłonna Dla Mieszkańców