„Od 1 marca znosimy większość obostrzeń”. Premier Morawiecki o pandemii

– Od 1 marca znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne. Po wielu konsultacjach medycznych i analizie statystyk widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Likwidujemy ograniczenia w życiu gospodarczym i pozostawiamy tylko te o stricte medycznej naturze – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki, zauważył, że „pandemia COVID-19 towarzyszy nam już od 2 lat. Musieliśmy się w tym czasie zmierzyć z wyzwaniami, jakich nigdy do tej pory nie doświadczaliśmy jako naród”. – Polacy pokazali w tym czasie wielką siłę, determinację, solidarność i zaradność. Dzisiejsze odbicie gospodarcze i pozytywne wskaźniki ekonomiczne na przyszłość to przede wszystkim ich zasługa. Dziękuję za to, że razem dotrwaliśmy do momentu, w którym możemy w końcu wrócić do normalności – dodał.

– Od 1 marca znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne. Po wielu konsultacjach medycznych i analizie statystyk widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Likwidujemy ograniczenia w życiu gospodarczym i pozostawiamy tylko te o stricte medycznej naturze. Utrzymujemy izolację i kwarantannę dla współdomowników, ale w skróconym czasie. Wciąż obowiązuje kwarantanna przyjazdowa (dla osób bez ważnego certyfikatu szczepienia) i obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych – mówił premier podczas dzisiejszej konferencji.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że „pandemia pokazała również, jak ważne i skuteczne są szczepienia i jak bardzo mocno chronią przed zgonem. Podkreślam, żeby korzystać ze szczepień, bo są one tarczą, która pozwoli nam do końca zwalczyć epidemię. To jeszcze nie definitywny koniec naszej walki z wirusem, ale dziś możemy skupić się na odbudowie i kolejnych wyzwaniach dla bezpieczeństwa naszego kraju”.

fot. Mateusz Morawiecki/Facebook