Nowy prezes Eko Jabłonna. Jeszcze niedawno był szefem wicewójta Michalskiego

Paweł Turkot objął funkcję prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko Jabłonna. Jeszcze do połowy czerwca 2020 roku sprawował stanowiska prezesa zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko Babice, gdzie w przeszłości zatrudniał m.in. obecnego wicewójta gm. Jabłonna Marcina Michalskiego. Paweł Turkot zarobił w 2019 roku w Starych Babicach blisko 330 tys. zł. Czy w gm. Jabłonna będzie mógł liczyć na podobne uposażenie?

We wrześniu 2020 roku Jarosław Chodorski podpisał akt powołania Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko Jabłonna. Prezesem zarządu Eko Jabłonna został Paweł Turkot, który od 1999 roku do 18 czerwca 2020 roku pełnił podobną funkcję w Starych Babicach (powiat warszawski zachodni).

– Podstawowym zadaniem nowo powstałego przedsiębiorstwa będzie świadczenie usług dostawy wody i odbioru ścieków mieszkańcom Gminy Jabłonna. Przedsiębiorstwo przejmie opiekę nad dotychczas istniejącą infrastrukturą wodno-kanalizacyjną będącą własnością Gminy Jabłonna – mówi na łamach gminnego informatora Paweł Turkot.

Paweł Turkot w Starych Babicach mógł pochwalić się jednym z najwyższych uposażeń w światku samorządowym. Według oświadczenia majątkowego za 2019 rok jako prezes Eko Babice zarobił 329.663,04 zł.

Dobry znajomy wicewójta Michalskiego

Jak okazuje się, jeszcze kilka lat temu Paweł Turkot był szefem obecnego wicewójta gm. Jabłonna Marcina Michalskiego. Ówczesny szef Eko Babice chętnie wypowiadał się na temat swojego podwładnego.

– Marcin Michalski przez ostatnie siedem lat zajmował się kanalizacją. Wie, jak to wszystko wygląda. Pod tym względem merytorycznie jest na pewno przygotowany. Realizowaliśmy i realizujemy duży projekt unijny na terenie naszej gminy. On był właśnie w strukturze jednostki realizującej ten projekt. Z żalem przyjąłem jego decyzję, ponieważ dla nas to jest strata. Trudno, dla dobra publicznego jakoś będziemy musieli sobie radzić. Pozostał już tylko rok do zrealizowania projektu i musimy to dokończyć bez niego – mówił Gazecie Powiatowej Paweł Turkot, kiedy w 2015 roku Marcin Michalski odszedł ze Starych Babic.

Z pewnością obaj panowie mogą czuć się zadowoleni z odnowienia współpracy.

Komentarze

 • 13 stycznia 2021 at 17:57
  Link

  To nam teraz w Gminie ZaTurkocze.😉😃

  Odpowiedz
  • 6 lutego 2021 at 01:18
   Link

   Trzeba patrzeć na ręce. Skończyły się pieniądze w Babicach a zaczęły w Jabłonnej. Za pieniędzmi jak do lepu na muchy. Persona żadna ale plecy wójta pomogły w ustaleniu zarobków. Z tego co słyszałem w Babicach ceny za wodę i ścieki kosmiczne. Tego trzeba się teraz spodziewać w Jabłonnej.

   Odpowiedz
 • 14 stycznia 2021 at 13:22
  Link

  No ciekawe, 330tysi to pewnie 3 pensje dyrektor SP…. mają rozmach. a teraz dostalismy jakieś info od gminy że wielki i ponad sołecki projekt kanalizacji rusza na Modlińskiej od strony ‚lasu’ i można już podłaczyć 5 posesji….

  Odpowiedz
 • 10 kwietnia 2021 at 22:45
  Link

  Nie polecam kontaktu z tym Panem. Przeciętny mózg zwykle za duże pieniądze.

  Odpowiedz
 • 17 kwietnia 2021 at 23:33
  Link

  W Babicach miała być rewolucja a skończyło się na jednych z najwyższych opłat za wodę. Dziwne nie jest, patrząc na grubo za wysokie pobory. Nie potrafili nawet pozbyć się smrodu co innym przychodzi z łatwością. Niestety zafundowaliśmy sobie gwarancję, że będzie to samo i najdrożej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *