Nowe radiowozy w powiecie legionowskim

O 7 pojazdów służbowych oznakowanych i nieoznakowanych zwiększyła się flota legionowskiej policji. 5 radiowozów już od piątku służy policjantom w powiecie legionowskim, kolejne dwa zostaną przekazane do końca 2019 roku. Uroczyste przekazanie radiowozów odbyło się przed gmachem Komendy Stołecznej Policji przy udziale Komendanta Stołecznego Policji wraz z zastępcami, Wojewody Mazowieckiego, a także władz samorządowych.

Szanowni Państwo!

W roku 2019 Komenda Powiatowa Policji w Legionowie otrzymała 7 nowych pojazdów służbowych zakupionych ze środków policyjnych przy dofinansowaniu samorządów. 5 pojazdów służbowych, w tym 2 marki Kia Sportage z silnikiem o mocy 180 KM i 3 marki Hyundai i-30 już od piątku użytkują policjanci z legionowskiej komendy i podległych komisariatów. Kolejne dwa radiowozy jeszcze do końca roku trafią do mundurowych. Wszystkie auta są dostosowane do potrzeb policjantów oraz specyfiki pełnienia służby w ruchu miejskim oraz poza nim.

Uroczyste przekazanie nowoczesnych radiowozów, jest doskonałą okazją do podziękowań dla władz samorządowych powiatu legionowskiego. Wsparcie jakie zostało udzielone legionowskiej komendzie przez Starostę Legionowskiego, Prezydenta Miasta Legionowo, Burmistrza Miasta i Gminy Serock oraz Wójtów Gmin Jabłonna, Nieporęt i Wieliszew jest nieocenione. Pokazuje, że wspólnym wysiłkiem możemy lepiej doposażyć Policję. Przekazanie środków z budżetu samorządów na zakup nowych radiowozów jest dowodem na to, że mamy wsparcie społeczne, które jest niezwykle ważne. Modernizacja policyjnej floty poprawi warunki służby funkcjonariuszy, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję władzom samorządowym za wsparcie finansowe nie tylko przy zakupie pojazdów służbowych, ale również za środki przekazywane na służby ponadnormatywne oraz zakup pozostałego sprzętu, który jest wykorzystywany przez legionowskich policjantów. Pięknie dziękuję również za popieranie inicjatyw podejmowanych przez policjantów na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu legionowskiego.

Dobra współpraca Policji i władz samorządowych pokazuje, że mamy wspólny cel, którym jest bezpieczeństwo. Kontynuacja tej jakże owocnej do tej chwili współpracy, w kolejnych latach może jedynie spowodować, że zarówno mieszkańcy, jaki i osoby odwiedzające nasz powiat będą czuć się bezpiecznie.

Razem możemy osiągnąć więcej!

Komendant Powiatowy Policji

w Legionowie

mł. insp. Anna Jędrzejewska-Szpak

Źródło i zdjęcia: KPP Legionowo