Nowe oświetlenie na Brzozowej w Chotomowie

Najdalej wysunięta ulica na terenie Chotomowa wreszcie doczekała się budowy oświetlona. Dzięki staraniom radnego Adama Krzyżanowskiego mieszkańcy ul. Brzozowej mogą cieszyć się z tej inwestycji. Teraz będzie zdecydowanie bezpieczniej.

– Ulica Brzozowa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, w związku z czym pojawiają się tam stada dzików. Brak oświetlenia to także ogromny problem dla mieszkających tam rodzin z dziećmi. Żeby dojść do najbliższego przystanku, z którego odjeżdżają autobusy szkolne, muszą pokonać odległość około 1 kilometra. Pod względem bezpieczeństwa jest to niezbędna inwestycja – mówi radny Krzyżanowski.

Starania o budowę oświetlenia trwały już kilka lat, a ich szczęśliwy finał nastąpił w tym miesiącu. Wykonawca zamontował na ul. Brzozowej 8 latarni. Początkowo w gminnym budżecie zarezerwowano jedynie 7.000 zł na zaprojektowanie oświetlenia, ale w trakcie roku dzięki oszczędnościowym poczynionym przez Radę Gminy i działaniom radnego Krzyżanowskiego zwiększono tę kwotę do 67.500 zł.

Jabłonna Dla Mieszkańców