Kierowca po alkoholu chciał przekupić policjantów

Policjanci z Jabłonny zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Fiata. Okazało się, że 58-latek był w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Mężczyzna próbował ratować się łapówką. Teraz Roman M. nie tylko będzie odpowiadał za wykroczenie, ale jego sytuacja jest dużo bardziej poważna. Podejrzany jest o próbę przekupienia funkcjonariuszy. Za kratkami może spędzić nawet 10 lat.

W środę, 13 grudnia po godz. 22.00 policjanci z komisariatu w Jabłonnie w Chotomowie na ul. Partyzantów zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Fiata. Podczas policyjnych czynności okazało się, że siedzący za kierownicą 58-latek jest w stanie po spożyciu alkoholu. Miał 0,27 promila alkoholu w organizmie.

– Mężczyzna przyznał się mundurowym, że wypił wcześniej trochę alkoholu, ale może im dać pieniądze w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności służbowych – mówi podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP Legionowo.

Kierujący zaproponował policjantom 50 złotych, aby zmienili swoje zamiary. Policjanci zatrzymali 58-latka i przewieźli go do komendy. Mężczyzna usłyszał  dzisiaj w prokuraturze zarzut dotyczący przekupstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę prokurator wobec Romana M.  zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w  postaci policyjnego dozoru.

Jabłonna Dla Mieszkańców