Nowa odzież ochronna dla strażaków z Jabłonny

28 października w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie odbyło się przekazanie strażakom wyposażenia indywidualnego zakupionego w ramach projektu „Mazowieckie Strażnice OSP – 2021”.

Przedstawiciel Zarządu Województwa Mazowieckiego Artur Pozorek przekazał na ręce wójta Jarosława Chodorskiego oraz prezesa Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie Krzysztofa Goślickiego list z podziękowaniami za zaangażowanie i sprawne działanie od marszałka województwa Adama Struzika.

Wartość dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego wyniosła 18 500 zł. Koszt całego zadania to 37 000 zł. W ramach projektu zakupiono 5 kompletów wyposażenia indywidualnego dla strażaków z OSP w Jabłonnie, w tym: hełm strażacki z latarką, buty strażackie, ubranie specjalne, rękawice specjalne.

– Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonnie powstała w 1912 r. W swoich szeregach skupia ogółem 40 członków, z których 30 spełnia wszelkie wymagania do uczestniczenia w działaniach ratowniczych. Jest wśród nich także kilku funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Przy jednostce działa też Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – informuje Urząd Gminy.

Źródło: Urząd Gminy Jabłonna