Nowa karetka dla powiatu

Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo” otrzymał od Ministerstwa Zdrowia dotację w kwocie 400 tys. złotych na zakup nowego ambulansu w ramach ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”. W przeszłości wielokrotnie pisaliśmy o przestarzałych karetkach, które obsługują teren naszego powiatu.

10 października podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński, w obecności wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery oraz dyrektora Wydziału Zdrowia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Jarosława Chmielewskiego podpisał z prezes zarządu ZOZ „Legionowo” Dorotą Glinicką umowę w tej sprawie oraz przekazał symboliczny czek.

Nowy ambulans „typ C” ze specjalistycznym zespołem jeszcze w tym roku rozpocznie służbę w miejscu wyczekiwana w Legionowie, zastępując jedną z wysłużonych karetek – dziesięcioletnią, która na liczniku ma pół miliona przejechanych kilometrów.

Ambulanse to pojazdy mocno eksploatowane. W 2018 roku karetki na terenie powiatu wzywane były prawie dziewięć tysięcy razy. Regularna wymiana taboru i jego wyposażenia jest więc koniecznością.

 Źródło: Powiat Legionowski