Normy przekroczone. Darmowa komunikacja miejska

Jutro będziemy mogli korzystać za darmo ze wszystkich środków komunikacji miejskiej ZTM. Powód? Coraz bardziej pogarsza się jakość powietrza w Warszawie i jej okolicy.

– W związku z prognozowanym pogorszeniem się jakości powietrza w Warszawie, 9 stycznia komunikacja miejska jest bezpłatna. Bezpłatne przejazdy obowiązują od początku do końca kursowania linii dziennych w pierwszej i drugiej strefie biletowej, we wszystkich środkach komunikacji miejskiej ZTM (pociągach KM i WKD w strefie Wspólnego Biletu) oraz autobusach linii L i Ł. Bezpłatne jest również korzystanie z parkingów P+R – poinformował dziś ZTM.

Już ostatniej nocy poziom szkodliwych pyłów PM10 i PM2,5 zaczął wzrastać. Dopuszczalne normy zostały przekroczone kilkakrotnie.

Władze Warszawy już drugi raz podjęły decyzję o wprowadzeniu darmowej komunikacji ze względu na smog. Wcześniej taki przypadek miał miejsce 15 grudnia 2016 r. Właśnie wtedy zapowiedziano, że darmowa komunikacja będzie wprowadzana, kiedy poziom zanieczyszczeń będzie przekraczał dopuszczalne normy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. pixabay.com