Nietrzeźwy obcokrajowiec chciał przekupić policjantów

Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o jazdę Mitsubishi w stanie nietrzeźwości oraz usiłowanie przekupienia interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Jazdę „na podwójnym gazie” uniemożliwili Olehowi Z. inni kierowcy, którzy widząc sposób jazdy 24-latka unieruchomili jego samochód, zabrali kluczyki i wezwali policję.

Zdarzenie miało miejsce podczas majówki, po pólnocy na obwodnicy Jabłonny. Kierujący dwoma różnymi pojazdami mężczyźni czekając na zmianę czerwonego światła sygnalizatora drogowego zauważyli, że zbliżające się w ich kierunku Mitsubishi będzie miało problem z zahamowaniem przed sygnalizatorem. Obaj mężczyźni ruszyli swoimi samochodami, robiąc miejsce zatrzymującemu się z trudem Mitsubishi. Zaraz potem spostrzegawczy mężczyźni wysiedli z samochodów i poszli sprawdzić powód niebezpiecznego hamowania. Świadkowie zdarzenia odkryli, że kierujący Mitsubishi jest nietrzeźwy. Jeden z mężczyzn zabrał mu kluczyki od samochodu a drugi wezwał  patrol policji.

Policjanci z legionowskiej drogówki po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalili, że Mistubishi prowadził 24-letni obywatel Ukrainy Oleh Z. Badanie alkomatem wykazało ponad półtora promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latka i przewieźli do Komisariatu Policji w Jabłonnie. Podczas wykonywania stosownej dokumentacji policjanci usłyszeli od zatrzymanego korupcyjną ofertę. Zatrzymany obiecywał im po 200 zł, aby zapomnieli o sprawie. Mundurowi uprzedzili 24-latka, że jego zachowanie jest przestępstwem. Jednak Oleh Z. nie usłuchał i ponowił swoją przestępczą propozycję, którą policjanci odrzucili.

Po wytrzeźwieniu, w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie Oleh Z. usłyszał zarzut z art. 178 a par 1 oraz 229 par 3 kodeksu karnego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. O karze dla Oleha Z. zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Legionowo