Niedoszacowane inwestycje w Chotomowie. Brakuje ponad 1.000.000 zł

Kolejny przetarg przygotowany przez Urząd Gminy kończy się klapą. Tym razem urzędnicy nie doszacowali kosztów przebudowy ul. Kolejowej w Chotomowie oraz rozbudowy skrzyżowania Bagienna – Partyzantów w Chotomowie. Brakuje ponad 1.000.000 zł!

Od lat mieszkańcy Chotomowa dopominają się o remont ul. Kolejowej, z której codziennie korzysta tysiące mieszkańców udających się na stację kolejową. Po każdym deszczu jej stan pogarsza się, natomiast z trelinki obluzowują się kamienie, które następnie uderzają w samochody bądź pieszych.

Wydawało się, że już za kilka tygodni stan drogi zmieni się nie do poznania. Gmina – na wniosek radnego Adama Krzyżanowskiego – ogłosiła przetarg na przebudowę ul. Kolejowej wraz z budową chodnika. Zgodnie z dokumentacją inwestycja miała zostać wykonana do końca listopada br. Niestety okazało się, że pracownicy wójta Jarosława Chodorskiego nie doszacowali kosztów inwestycji. Do urzędu wpłynęły dwie oferty na wykonanie prac, w tym najtańsza na kwotę 2.044.260 zł. Zgodnie z informacją z otwarcia ofert, urząd zamierzał przeznaczyć na ten cel 1.150.000 zł.

Przetarg obejmował również przebudowę skrzyżowania ul. Bagiennej i Partyzantów w Chotomowie. Tu także nie doszacowano kosztów inwestycji. Urząd chciał wydać na roboty 100.000 zł, natomiast najtańszy oferent zaproponował cenę 277. 825,62 zł.

To już kolejne przetargi, gdzie dochodzi do sporych niedoszacowań kosztów ze strony jabłonowskich urzędników. Mimo że w budżecie są zabezpieczane środki na inwestycje, to kończy się tym, że gmina i tak nie jest w stanie znaleźć wykonawców inwestycji. Prawdopodobnie jest to spowodowane zbyt późnym ogłaszaniem przetargów przez wójta Chodorskiego.

Jabłonna Dla Mieszkańców