Niebezpiecznie na Rajskiej Jabłoni

Mieszkańcy Osiedla Rajska Jabłoń w Jabłonnie są coraz bardziej niezadowoleni z jakości pracy policji. Na ich osiedlu dochodzi do kolejnych kradzieży. Niedawno odnotowano również rozbój z pobiciem.

– Na naszym osiedlu pojawiają się od kilku dni osoby które tu nie mieszkają. Jest to dwóch Panów którzy chodzą po garażach i sprawdzają czy są pozamykane. Byli widziani już dwukrotnie. Informacje takie mamy od sąsiadów z budynku Koszteli 2. Jest sezon urlopowy i sugerujemy aby dobrze sprawdzać czy wszystko jest odpowiednio pozamykane i zabezpieczone. Prosimy baczniej obserwować co się dzieje na naszym osiedlu – ostrzegają się w internecie mieszkańcy Rajskiej Jabłoni.

Podczas czerwcowej sesji Rady Gminy Paweł Krajewski poruszył temat bezpieczeństwa mieszkańców tego osiedla. Zauważył, że na Rajskiej Jabłoni coraz częściej dochodzi do kradzieży.

– Ostatnio doszło do rozboju z pobiciem i mimo że zgłaszamy policji, także w sposób elektroniczny zaznaczając niebezpieczne miejsca, to ciągle ta praca (policji – red.) jest niewidoczna. Słyszymy tłumaczenia, że jest mało policjantów czy mało patroli. Sam zawiadomiłem policjanta o próbach popełnienia przestępstwa, policjant pokiwał głową, że pójdzie i zobaczy, po czym wróciłem po 2 godzinach i widziałem, że nie zostało to załatwione. Jakość policji w tej gminie jest po prostu karygodna – mówił na sesji radny Krajewski.

Daniel Szablewski