„Nie jest mi to potrzebne do życia”. Radny Piątkowski wyjaśnia, dlaczego nie przeczyta konstytucji

– Nie przeczytam konstytucji bo nie czuje takiej potrzeby i nie jest mi to potrzebne do życia – pochwalił się na Facebooku Adam Piątkowski, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w Radzie Gminy Jabłonna. Czy po niedawnej podwyżce diety z 1476,27 zł miesięcznie do 2791,50 zł radny znajdzie jednak czas na przeczytanie konstytucji?

  • Zgodnie ze Statutem Gminy Jabłonna „Komisja Skarg, Wniosków i Petycji rozpatruje wpływające do rady skargi, wnioski i petycje oraz przygotowuje w tej sprawie projekt uchwały wraz z uzasadnieniem w temacie rozpatrzenia skargi albo stanowiska odnośnie rozpatrzenia wniosku i przekazuje je przewodniczącemu rady”
  • Przewodniczącym tej komisji jest radny Adam Piątkowski
  • Statut wskazuje również, że „przy rozpatrywaniu skarg, wniosków i petycji, Komisja kieruje się zasadami legalności, obiektywizmu i rzetelności oraz wnikliwości”

Szerokim echem odbiła się grudniowa podwyżka diet radnych. Zgodnie z decyzją Rady Gminy miesięczne uposażenia radnych wzrosły od 81 do nawet 106 proc. Na sporą podwyżkę załapał się m.in. Adam Piątkowski, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, który zarabia teraz 2791,50 zł miesięcznie.

Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Jabłonna

Sprawdza, czy wójt i kierownicy nie łamią prawa

Postanowiliśmy sprawdzić, jak przewodniczący Piątkowski wywiązuje się ze swoich obowiązków. Czym dokładnie zajmuje się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji? Jak informuje radny, rozpatruje m.in. skargi na działanie wójta i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych. Inaczej mówiąc, zespół radnych sprawdza, czy wójt i kierownicy – w przypadku wpłynięcia skarg – działali zgodnie z prawem i nie złamali żadnych przepisów, w tym tych zawartych w Konstytucji RP.

Źródło: Facebook

Piątkowski nie czuje potrzeby przeczytania konstytucji

Adam Piątkowski dał do zrozumienia na Facebooku, że znajomość konstytucji nie jest mu potrzebna do sprawowania stanowiska szefa Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. – Nie przeczytam konstytucji bo nie czuje takiej potrzeby i nie jest mi to potrzebne do życia – poinformował radny Piątkowski.

Rozmówcy nie kryli zaskoczenia taką deklaracją. – W sumie to zabawne gdy patriota mocno identyfikujący się z symbolami narodowymi nie zna i nie czuję potrzeby poznać konstytucji własnego kraju – napisał p. Zbigniew.

– Adaś, do życia może nie ale jak można dyskutować o tym co jest zgodne z konstytucją a co nie, jedynie na podstawie informacji z telewizji? – skomentowała p. Martha.

P. Zbigniew nawet zapytał Adama Piątkowskiego „a Ty przypadkiem nie jesteś jakimś radnym czy coś?”. – I co w związku z tym mam przeczytać i znać konstytucję najlepiej na pamięć tak jak ty. Pokaz art. Czy ustawę która o tym mówi – odpowiedział jabłonowski radny.

– Ja ją kiedyś czytałem … Nie znam na pamięć, ale myślę że ktoś związany z polityką chyba powinien jednak coś tam wiedzieć o konstytucji swojego kraju … Wiesz … w gruncie rzeczy to dość ważny dokument – zauważył znajomy radnego.

Radny odpowiedział krótko: „Podziwiam” i wcisnął ikonkę z kciukiem podniesionym do góry.

Czytaj także:

* Pisownia wypowiedzi pochodzących z Facebooka oryginalna