Nasz mieszkaniec podbije Bałkany. To będzie wyprawa życia

Mieszkaniec gm. Jabłonna razem z grupą znajomych zamierza pokonać w te wakacje 10 tysięcy kilometrów starym, 20-letnim volkswagenem t4. Podczas tej wyprawy zostanie nakręcony film dokumentalny o Półwyspie Bałkańskim.

Jan Korzeniowski z Dąbrowy Chotomowskiej wraz z grupą pięciu studentów rozpocznie 7 lipca podróż życia. Do końca sierpnia zamierzają zwiedzić ponad 13 krajów – w tym m.in. Czechy, Słowację, Rumunię, Chorwację, Czarnogórę i Serbię – sześcioosobowym busem. Celem wyjazdu jest nakręcenie 30-minutowego filmu dokumentalnego o kulturze tamtejszych krajów oraz poznanie zwyczajów ich mieszkańców.

– Już od dawna mój tata namawiał mnie na tego rodzaju podróż. Mówił, że jestem młody, powinienem kupić bilet do jakiegoś kraju i po prostu zwiedzać. „Masz warunki, których ja w twoim wieku nie miałem” tłumaczył. Dogadanie się z resztą ekipy nie było trudne, ponieważ dwóch uczestników wyprawy studiuje na tej samej uczelni, co ja. Dzięki stronie na Facebooku uczelnianej gazetki dotarłem do projekty BusEkipa i ogłoszenia, że trwają poszukiwania osób na wyprawę. Zgłosiłem się i po pewnym czasie spotkaliśmy się. Oprócz mnie, jadą 4 osoby pochodzące z Radomia i jedna z Wrocławia – opowiada 20-letni J. Korzeniowski, który na co dzień studiuje Bezpieczeństwo Narodowe na warszawskiej Akademii Obrony Narodowej.

Studenci chcą udowodnić, że nie trzeba wyjeżdżać na wakacje all inclusive, żeby móc zwiedzić kawałek świata i przygotować interesujący film dokumentalny. Jeżeli ktoś jest zainteresowany pomocą w realizacji projektu, BusEkipa chętnie przyjmie lodówkę samochodową z termostatem. W busie bez klimatyzacji taka lodówka byłaby ogromnym ułatwieniem i wsparciem.

– Zabieram ze sobą tylko plecak o pojemności 50L. Przecież w drodze zawsze można będzie przeprać rzeczy. Na pewno warunku wyjazdu nie będą mi obce, bo od kilku lat jeżdżę na obozy harcerskie, jestem przyzwyczajony do spania w namiotach czy innym standardzie niż hotelowym. Niemniej to moja pierwsza taka przygoda, ale już wiem, że nie ostatnia – zapewnia J. Korzeniewski.

W trakcie wyprawy codziennie na platformach Facebooku, Instagram, Twitter oraz blogu Bus Ekipy będą pojawiać się nowe zdjęcia i posty. Więcej informacji o BusEkipie można znaleźć TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców