Nastolatkowie okradli budowę w Jabłonnie

Policjanci z Jabłonny zatrzymali 19-letniego Pawła B. oraz dwóch nieletnich w wieku 15 i 14 lat podejrzanych o włamanie do pomieszczenia gospodarczego na jednej z budów w Jabłonnie. Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia wartości ok. 3 000 zł. Wszyscy zatrzymani przyznali się do włamania. Paweł B. dobrowolnie poddał się karze, a o karze dla nieletnich wkrótce zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Inwestorzy jednej z budów w Jabłonnie zauważyli i postanowili sprawdzić, co w zaroślach przy ich posesji robi trzech dziwnie zachowujących się chłopaków. Ukryci z zaroślach mężczyźni nie chcieli rozmawiać  i oddalili się z miejsca zdarzenia, a  inwestorzy zadzwonili na policję z prośbą o sprawdzenie tej informacji.

Mundurowi z komisariatu w Jabłonnie natychmiast udali się pod wskazany adres i po ustaleniu rysopisu dziwnie zachowujących się mężczyzn, ruszyli w kontrolę najbliższej okolicy. Nieopodal miejsca zdarzenia policjanci napotkali dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi. Mundurowi ustalili, że jeden to 19-letni Paweł B. , a drugi to 15-latek. W ich plecakach policjanci znaleźli szlifierkę kątowa, wkrętarkę i piłę tarczową. Policjanci ustalili także, iż te przedmioty kilkanaście minut wcześniej zostały skradzione z pomieszczenia gospodarczego na jednej z budów domu jednorodzinnego w Jabłonnie. Sprawcy dostali się do środka pomieszczenia rozwalając szpadlem kłódkę zabezpieczającą drzwi.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o dokonanie włamania i zabezpieczyli odzyskane elektronarzędzia. Do sprawy włączyli się śledczy z komisariatu w Jabłonnie. Na miejsce zdarzenia przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady na miejscu przestępstwa. Śledczy ustalili pokrzywdzonych, którzy oszacowali swoje straty na 3 000 zł oraz zatrzymali trzeciego podejrzanego o dokonanie włamania. Okazał się nim 14-latek.

Wszyscy zatrzymani przyznali się do włamania. 19-letni Paweł B. dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności z zawieszeniem wykonania kary na 3 lata próby i dozorem kuratora. O karze dla dwóch nieletnich wkrótce zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło: KPP Legionowo