Nasi mieszkańcy powalczą o mandaty poselskie

Czterech mieszkańców gm. Jabłonna wystartuje w październikowych wyborach parlamentarnych. Żaden z nich nie kandyduje jednak z list Platformy Obywatelskiej lub Prawa i Sprawiedliwości.

Nasza gmina ma aż dwóch przedstawicieli na liście Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru. Czwarta pozycja przypadła Agnieszce Ryneckiej (politolog z Rajszewa), natomiast siódma inżynierowi pożarnictwa z Jabłonny – Cezaremu Petruchowi.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni umieścił na dziesiątym miejscu Piotra Trzaskomę. Mieszkaniec Dąbrowy Chotomowskiej ubiegał się w tym roku o stanowisko sołtysa, ale przegrał wybory z Radomirem Czauderną.

O mandat posła ubiega się także Sławomir Guzik z Jabłonny. Wystartuje on z listy Komitetu Wyborczego KORWiN z dwunastej pozycji. S. Guzik posiada zawód technika mechanika i pełni funkcję sekretarza legionowskiego oddziału partii KORWiN.

W okręgu wyborczym nr 20, który obejmuje powiaty legionowski, nowodworski, warszawski zachodni, grodziski, piaseczyński i otwocki, wystartuje 195 kandydatów na posłów. Z kolei o mandat senatora z naszego okręgu (nr 40) ubiega się dwóch kandydatów, jednak żaden nie jest mieszkańcem ani gm. Jabłonna, ani powiatu legionowskiego.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. olsztyn.tvp.pl