Napadli, bili, grozili i okradli. Rozbój na 385 tys. złotych!

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy napadli na mieszkańca naszej gminy w jego domu, kopali go po całym ciele, grozili pozbawieniem życia i zdrowia, po czym zabrali mu m.in. samochód BMW oraz 30 tysięcy złotych w gotówce. Dodatkowo sprawcy zmusili ofiarę do podpisania fałszywej, niezgodnej z prawdą umowy pożyczki na kwotę 100 tysięcy złotych. Pokrzywdzony wycenił łączne straty na 385 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z legionowskiej komendy, po zgłoszeniu dotyczącym rozboju na 36-letnim mieszkańcu gminy Jabłonna, natychmiast zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia i poszukiwaniami podejrzanych sprawców. Okazało się, że do pokrzywdzonego mężczyzny do domu wtargnęli trzej mężczyźni, którzy rzucili się na ofiarę, kopali go po całym ciele i zadawali ciosy rękoma. Ponadto sprawcy grozili pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zdrowia,  a także kazali mu podpisać dokument, że jest im winien 100 tysięcy złotych.  Po tym wszystkim sprawcy zabrali stojący na posesji samochód marki BMW, pieniądze w kwocie 30 tysięcy złotych, konsolę do gier wraz z grami oraz markowy zegarek. Pokrzywdzony wycenił straty na 385 tysięcy złotych. W wyniku pobicia obrażenia ciała u 36-latka powstały na okres powyżej 7 dni.

Dzień później w ręce kryminalnych wpadło trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zostali zatrzymani na terenie Pułtuska oraz Warszawy. Policjanci odzyskali też skradzione BMW oraz konsolę do gier z płytami.

44-letni Tadeusz R., 43-letni Marek S. oraz 38-letni Piotr J. trafili do policyjnej celi. Śledczy z wydziału dochodzeniowo-śledczego gromadząc materiał dowodowy, ustalili, że mężczyźni byli w przeszłości wielokrotnie  notowani. Trójka podejrzanych usłyszała zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu przestępstwa rozboju.

Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych i decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są jeszcze inne zarzuty karne.

Źródło: ek / KPP Legionowo