Najpierw poprosił o papierosa, później zażądał pieniędzy

Policjanci z Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju. 35-latek najpierw poprosił jednego z pasażerów pociągu o papierosa, a chwilę później grożąc nożem zażądał pieniędzy. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenie doszło w nocy, z soboty na niedzielę. Pokrzywdzony wraz ze znajomym jechali pociągiem na trasie Warszawa – Lotnisko-Modlin. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna prosząc o papierosa. Kiedy go dostał, wrócił na swoje miejsce. Po chwili jednak ponownie podszedł, ale tym razem wyciągnął nóż i grożąc pokrzywdzonemu zażądał pieniędzy. Na pomoc mężczyźnie przyszedł jego kolega i obaj obezwładnili agresywnego 35-latka. O zdarzeniu powiadomili kierownika pociągu, który na miejsce wezwał policyjny patrol.

Mundurowi natychmiast przybyli na stację PKP Legionowo i zatrzymali agresywnego napastnika, a następnie osadzili w policyjnej celi. 35-latek usłyszał już zarzut usiłowania rozboju. Na wniosek legionowskiej prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Legionowo/podkom. Justyna Stopińska