Na Kolejowej nie będzie więcej spowalniaczy

Po zainstalowaniu progów zwalniających na zniszczonym odcinku ul. Kolejowej w Dąbrowie Chotomowskiej, mieszkańcy liczyli, że lada dzień spowalniacze zostaną zamontowane również na odcinku, który został przebudowany w poprzednim roku. Szczególnie zależy im na okolicy stacji PKP Chotomów. – Na nowo wybudowanym odcinku Kolejowej progów nie planujemy – rozwiewa wątpliwości wójt Chodorski.

W czerwcu Urząd Gminy zdecydował się na montaż 4 progów zwalniających na ul. Kolejowej w Dąbrowie Chotomowskiej. Mieszkańcy zastanawiali się o zasadność inwestycji, ponieważ wspomniany odcinek drogi jest zniszczony do tego stopnia, że i tak nie można po nim jechać szybciej niż 20 km/h. Gmina wydała wówczas ok. 26 tys. zł.

>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Zamontowali progi zwalniające na… dziurawej drodze

– Panie wójcie, kiedy będą zamontowane progi zwalniające na Kolejowej przy przejściu PKP? – zapytała mieszkanka Chotomowa.

Mieszkańcy wskazują, że progi na ul. Kolejowej przydałyby się w innym miejscu

Wspomniany odcinek znajduje się już na terenie Chotomowa. W poprzednim roku droga została przebudowana i od tego czasu kierowcy mogą korzystać z nowego asfaltu. W związku z tym wielu z nich nie zważa na przepisy i przekracza dozwoloną prędkość. W ocenie mieszkańców spowalniacze przydałyby się szczególnie przy stacji PKP, gdzie panuje sporu ruch pieszych, aby poprawić bezpieczeństwo.

– Na nowo wybudowanym odcinku Kolejowej progów nie planujemy – odpowiedział wójt Jarosław Chodorski.

Wójt nie uzasadnił, dlaczego gmina zdecydowała się na montaż progów na zniszczonym odcinku ul. Kolejowej, a na niedawno przebudowanym już nie.

Na nowym asfalcie kierowcy osiągają duże prędkości

>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Nie będzie „Parkuj i Jedź” przy PKP Chotomów. Urząd bez dofinansowania